Pořádané akce a akce v řemeslných dílničkách

  

Dole pod restaurací máme malé dílničky - sedlářskou a kovářskou. Při akcích se v nich konají ukázky řemesel. Podrobnosti se včas dozvíte v kalendáři akcí.

Pro tvořivé děti jsme pořádali workshop - sedlářskou dílničku, kde si mohly samy, pod dohledem zkušeného sedláře, vyrobit kožený přívěsek a náramek. V komorní dílničce vitráží, určené spíše pro maminky, jsme se naučily Tiffani techniku výroby skleněných šperků.

A po zprovoznění dílen v rámci letního Grilování s programemsi mohly děti vyrobit koženou ozdobu, pod vedením uměleckého kováře vykovat lísteček jako přívěsek na krk a naučit se základy žonglování s poi. Kromě toho byla k vidění výstavka sedlářských prací a před restaurací repliky obléhací techniky.

Kromě toho jsme pořádali výstavy zahájené vernisáží. V roce 2013 to byla výstava "Krása v žáru zrozená" malířky Anny Kocmanové a uměleckého kováře Jiřího Simandla. Prostor pro vystavení svých prací dostala rovněž mladá autorka Romana Kejlíková. A nyní v roce 2015 jsme uspořádali společnou výstavu keramičky Ivany Marišlerové a sedláře Jaroslava Psoty, která právě nyní probíhá.