Habrovanská zteč - středověká bitva v zámeckém parku

28.04.2012 14:00

klikněte a přečtěte si o průběhu akce

Snad každý z nás má občas pocit, že mu v současném uspěchaném světě chybí trocha romantiky a dobrodružství z dávných časů. Neškodí zastavit se, oddechnout si a nechat se přenést do věků minulých. Do dob, kdy nechyběla rytířům galantnost a odvaha a pošpiněná čest se hájila se zbraní v ruce v soubojích podle předem daných pravidel. Bylo by pěkné podívat se do středověku, odstupem času trochu zidealizovaného - někdy až tak, že má velmi blízko k pohádkám. V takovém světě se bude jistě nejvíce líbit dětem… Neváhejte a pojďte s námi!

„Habrovanská zteč“ se bude konat v sobotu 28. dubna 2012 v krásně zrekonstruovaném zámeckém parku v Habrovanech. Pořádá ji klub YMCA Brno Carpe Diem a šermířská restaurace „Kdysi“ ve spolupráci s obcí Habrovany .

Vás i Vaše děti čeká spousta zábavy a poučení. Největším lákadlem bude bezesporu středověká bitva, plná udatných rytířů a dobývacích strojů. Dále se můžete těšit na vystoupení a šarvátky šermířů a večerní ohňovou šou. Děti budou moci soutěžit v rozmanitých hrách v rytířském duchu.

další info na www.carpediem.goo.cz

leták 

Program  

Scéna - zámecký park

12:00   nácvik bitvy

14:00   zahájení akce, slovo starosty

14:15-15:15  rytířský turnaj

14:30-15:30  soutěže s dětmi

(lukostřelba na hrad, boj s rytířem, lov na prase)

16:00   BITVA

17:30   vystoupení - nejen rytíři na koních

18:30   vystoupení „Pán a páže – lest“ - shš Carpe Diem

 

Scéna - restaurace „Kdysi“

20:00 vystoupení - hadí mág Cave

22:00   ohňová show

změna programu vyhrazena


vstupné 60,-Kč, děti 6-12 let 30,-Kč, děti do 6ti let zdarma

 

INFO pro šermíře - bitva v zámeckém parku, nácvik sobota 12:00, spaní ve stanech vedle bitevního pole, v případě deště možnost schovat se v oranžerii, parkování na záchytném parkovišti cca 250m, toiky, ohledně vody - studna s vodou na umytí tam je, pitnou vodu sebou nebo berte kanystry a napustíte si v hospodě, guláš a nápoj pro šermíře zdarma, dřevo na oheň tam bude. kdo byl na Modřicích, tak zná standart :)

- fotky z akce

Fotogalerie: Habrovanská zteč - stavba bitevního pole